Co warto wiedzieć przed wczasami w Szwajcarii?

SzwajcariaSzwajcaria to przepiękny kraj, o którym można wiele i dobrze mówić. Nawet ci, którzy nigdy go nie odwiedzili znają go ze smakowitych serów, wyśmienitego wina, a także z doskonałej precyzji i niezawodności krajowych banków. Szwajcaria słynie także z dobrych zegarków, stąd w jednym z najważniejszych miast -Genewie można odwiedzić Muzeum Kwiatowe a także zobaczyć zegar zbudowany z prawie siedmiu tysięcy kwiatów, który również zdobi genewski park.

W Szwajcarii znajduje się także największy wodospad naszego kontynentu -Murrenbach. Fani zimowych sportów najczęściej odwiedzają szwajcarskie Alpy. Na górę Pilatus, zlokalizowaną niedaleko Lucerny można dostać się najbardziej stromą kolejką. Również w tym obrębie znajduje się najbardziej położone schronisko w całej Europie.

Szwajcarską precyzję przedstawiają nawet linie lotnicze Swiss, czyli główny narodowy przewoźnik. Od kilku lat jest laureatem nagrody jako najpunktualniejsza linia lotnicza w Europie. Na całym świecie to miano piastują japońskie linie. Swiss mają swoja siedzibę w Bazylei. Należą do sojuszu lojalnościowego Star Alliance. Swiss cieszy się dużą popularnością wśród klientów, gdyż oferują bezpieczeństwo, komfort i profesjonalną obsługę.

Szwajcarskie linie lotnicze utożsamiają się z przepięknym krajobrazem i potęgą natury kraju. Dlatego najbardziej znaczące samoloty noszą nazwę wielkich szczytów górskich. Samoloty, które obsługują krótsze trasy latają pod nazwą szwajcarskich szczytów. Kraj może pochwalić się także najstarszym, górskim hotelem -hotelem Faulhorn.

Każdy jadąc na wczasy zwykle przywozi oryginalne pamiątki. W tym kraju głównie kupuje się artykuły do pisania, a także zegarki i scyzoryki. Warto także z podróży przywieźć znakomite kawałki różnych serów, które wcześniej można poddać degustacji. Smakosze poddają także degustacji wino i różne rodzaje piwa. Na cały świat Szwajcaria znana jest z przepysznych czekoladek, a najbardziej znane marki to Sprungli i Teuscher.

Szwajcaria