Egipskie noce na wyciągnięcie ręki

Wakacje w Egipcie są marzeniem wielu osób, po pierwsze podróż na inny kontynent, kontynent afrykański, który jest tak zupełnie inny od Europy, po drugie Piramidy (najstarszy cud świata) i Sahara, które robią wrażenie na najbardziej sceptycznych i opornych na piękno krajobrazu. Wszystko to sprawia, że każdego roku miejsce to odwiedzają miliony turystów. Czas byś stał się jednym z nich i odwiedził Egipt już w te wakacje.

egipt

W Egipcie zapomnisz czym jest nuda, tutaj bezczynne leżenie plackiem na plaży nie wchodzi w grę, lista miejsc, które musisz zobaczyć jest tak długa, że wrócisz tu znowu.

Prawdziwie dziewiczym zakątkiem Egiptu jest Marsa El Alam, charakteryzujący się przepięknymi piaszczystymi plażami i niesamowitymi rafami koralowymi. Nazwa oznacza dosłownie „Sławny port” i jest to miejsce zarówno dla tych podróżnych, którzy poszukują spokoju i relaksu, jak i dla tych aktywnych fizycznie podczas urlopu. Fanatycy nurkowania i fotografii odnajdą tam swoje powołanie, korzystając z przeróżnych atrakcji oferowanych przez kurort. Niesamowitą okazją by dokładnie poznać tajemnice i najpiękniejsze zakątki Marsa El Alam jest wybór jednej z wycieczek objazdowych organizowanych przez najpopularniejszych touroperatorów.

Potęga Południa

Wśród atrakcji jakie czekają na Was w Marsa El Alam jest rejs statkiem po Nilu, zwiedzanie zachodniego brzegu Luksoru (Dolina Królów), wyjazd do Asuanu ( Świątyni Bogini Izydy, Tama Asuańska), lot balonem, zwiedzanie Edfu (świątynny kompleks boga Horusa), zwiedzanie świątyń wybudowanych na rozkaz Ramzesa II w Abu Simbel,. Każdemu spodoba się również na pewno odkrywanie tajemnic starożytnego miasta – Teby, podzielonego rzeką na „miasto żywych” i „miasto umarłych”.

Ceny wczasów w Egipcie rozpoczynają się od 1 815 złotych od osoby. W cenę wliczony jest przede wszystkim lot czarterowy do Marsa El Alam, ale także zakwaterowanie w hotelu, śniadania i obiadokolacje (możliwość dopłaty do all inclusive), przejazdy autokarem, ubezpieczenie podróżne.

Innym bardzo znanym kurortem w Egipcie jest Sharm el Sheikh, czyli „Zatoka Starca”. Miasto jest położone dokładnie pomiędzy rezerwatem przyrody a Ras Muhammad (park narodowy). Idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych takich jak nurkowanie czy snorkeling. Najpopularniejsze atrakcje w tym miejscu to przede wszystkim wcześniej wymieniony park narodowy, Góra Synaj, Kolorowy Kanion, Centrum nurkowe Extra-Divers Dahab czy Klasztor Świętej Katarzyny.

Do Sharm el Sheikh najtaniej dostaniemy się z warszawskiego portu lotniczego imienia Fryderyka Chopina za pośrednictwem linii lotniczych Aegean Airlines. Cena za lot w jedną stronę wyniesie minimalnie 780zł.

egipt