Egipskie noce podczas egipskich wakacji

egyptWakacje zbliżają się wielkimi krokami, a pogoda dopisuje nawet w Polsce (6 czerwca było 34 st. C). Jednak spory odsetek naszych rodaków zdecydowało się wyjechać za granicę, na swój wymarzony urlop. Jedną z częściej wybieranych destynacji tegorocznego lata jest położona nad Morzem Czerwonym, egipska Hurghada. Miasto zlokalizowane jest na wschód od stolicy i jest zdecydowanie największym ośrodkiem turystycznym w kraju. Atrakcji dla przyjezdnych na pewno tu nie zabraknie. Najbardziej warte obejrzenia miejsca to między innymi: Red Sea Aquarium, Jungle Aqua Park, Dżazirat Szaduan, El Gouna Stadium, Anfish Mountain czy Underwater Garden. Ostatnie wspomniane miejsce, pozwala turystom podziwiać słynne rafy koralowe, nurkować w głębinach. Takie przeżycie przyniesie nam niezapomniane wspomnienia, dlatego mimo wysokiej ceny warto się na nie zdecydować.

Tylko od nas zależy, czy planując podróż do Egiptu pokusimy się o indywidualną organizację wyjazdy, czy skorzystamy z gotowej oferty dostępnej w biurach podróży. Jeśli lecimy na własną rękę, bilety lotnicze rozpoczynają się od 700 złotych. Przeloty do Egiptu z poslki oferują takie linie lotnicze jak Aegean, Turkish Airlines, Egyptair

Jeżeli chodzi o wycieczki, ceny w promocji last minute zaczynają się od 1699 złotych za jedną osobę (pobyt 7 dniowy). Cena zwiera już transport (wylot z Wrocławia, Krakowa, Katowic lub Gdańska) a także wyżywienie – śniadania i obiadokolacje, oraz oczywiście zakwaterowanie w hotelu. Dopłacić trzeba jednak za realizację programu 165 dolarów, oraz we własnym zakresie uiścić opłatę za wizę, bilety wstępów do obiektów muzealnych czy obsługę przewodnika. Sporą popularnością cieszą się także wycieczki objazdowe, których ceny rozpoczynają się od 1999 zł, w programie znajdziemy między inny zwiedzanie Sfinksa, oraz wyprawa statkiem.

Drugą licznie odwiedzaną destynacją w Egipcie jest Taba, inaczej nazywana „Bramą na Synaj”, położona jest północnej części Akaby. Jest to miejscowość turystyczno-beduińska, z licznymi zabytkowymi krajobrazami.

Dla turystów ważnymi punktami podczas podróży są: Wyspa Faraona, Marsa-al.-Marach, Klasztor św. Katarzyny, Kolorowy Kanion, Castle Zaman czy Salah El-Din Castle.

egyptW Taba mamy kilka obiektów, które oferują nam 7 dniowy pobyt od około 2209 złotych za osobę. Pierwszym hotelem jest: Hotel Swiss in Dream Resort. Hotel jest pięciogwiazdkowy, położony blisko plaży, posiada basen oraz inne elementy rekreacyjne jak boisko do tenisa lub siatkówki. Jest to oferta last minute, dlatego cena jest niższa- dodatkowo wyżywienie jest zapewnione all inclusive.

Inną opcją spędzenia wakacji jest ciekawa wycieczka krajoznawcza. Siedmiodniowy pobyt poprowadzi nas miedzy innymi przez: Sharm El Sheikh, Taba, oraz położone w Jordanii Akaba, Dżarasz, Ajlun, Amman, Madaba, Góra Nebo, Petra. Koszt wycieczki za jedną osobę to 2447 złotych przy zakwaterowaniu w hotelach trzygwiazdkowych, obejmujące 2 posiłki dziennie.