Gorączka piłki nożnej

Mundial 2014Brazylia, to w jej kierunku będą od 12 czerwca do 13 lipca skierowane oczy całego świata, a już na pewno oczy kibiców piłki nożnej. Będzie to również najgorętsza destynacja, na której najwięcej zarobią organizatorzy wyjazdów i operujące w tamtym kierunku linie lotnicze.

Samolotem na Puchar Świata

Do XX Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej przygotowywane są samoloty Lufthansy, które zarówno przed, jak i po oraz w trakcie sportowej, światowej imprezy prawie non stop będą w powietrzu. Osiem maszyn niemieckiej linii lotniczej, samoloty typu Airbus A321, A319, A320, A340-600 i dwa A330-300 oraz dwa Boeingi 747-8I, przemalowane zostaną na tę okoliczność. Zastąpią swój napis nowym logo Fanhansa, a tym samym przewoźnik przejdzie do historii jako pierwszy, który dokona zmiany nazwy na kadłubie samolotów. Ale to nie koniec niespodzianek dla fanów futbolu. Lufthansa, jako oficjalny ich przewoźnik przygotowuje im na lotniskach, stanowiskach odpraw i pokładach samolotów różne promocje i konkursy. Biorący w nich udział maja szansę wygrania nie tylko biletów lotniczych do Brazylii, ale i wejściówek na mecze oraz pakiety turystyczne.

Tajemnica mundialu

Pierwszy międzynarodowy mecz piłki nożnej rozegrany został w Glasgow w 1872 r. między reprezentacją Szkocji i Anglii. Z kolei pierwszy międzynarodowy turniej piłki nożnej, w którym biorą udział męskie reprezentacje narodowe należących do FIFA federacji, odbył się w Urugwaju w 1930 r. i od tamtego czasu odbywają się regularnie co cztery lata, wyłączając okres II wojny światowej, kiedy to nie zostały rozegrane w roku 1942 i 1946. O miejscu organizowania mistrzostw decydowano na Kongresach FIFA. Tegoroczny mundial w Brazylii będzie pierwszym od 1978 r., który zostanie zorganizowany w Ameryce Południowej. Jak dotąd organizatorami były państwa Europy, Azji i raz kraj z Afryki. Od 1966 r. każdy z turniejów ma swoją maskotkę oraz logo.

Gorąca piłka Brazylii

Brazylijczycy kochają piłkę nożną co widać na każdym kroku na ulicach nie tylko w okresie mistrzostw świata. Jest ona dla nich prawie religią. Mundial 2014 będzie się rozgrywał na dwunastu stadionach, w Sao Paulo, Natal, Manaus, Cuiaba, Curitiba, Recife, Porto Alegre, Fortaleza, Salvador, Belo Horizonte, Brasilii i Rio de Janeiro. Mecz otwarcia tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbędzie się w Sao Paulo, a finałowy na stadionie Maracana w Rio de Janeiro.

Mini wskazówki

Wzniesiony na szczycie góry 38 m posąg Chrystusa Odkupiciela z rozpostartymi ramionami jest symbolem stolicy Brazylii. Dojechać do niego można samochodem bądź kolejką linową. Poza tym atrakcyjnymi punkami tego olbrzymiego kraju są nie tylko zabytki najstarszych miast, na przykład dobrze zachowanego kolonialnego miasta Olinda, ale i przyroda m.in. jeden z największych naturalnych cudów świata, Wodospady Iguazu. Pod względem piękna unikalne są plaże Bahia i roztańczona w słynnym karnawale świata, plaża Copacabana w Rio de Janeiro.