Jak i kiedy kupować tanie bilety lotnicze

tanie bilety lotniczeIstnieje wiele sposobów na to, by latać taniej. Jedną z podstawowych zasad, jaką należy przestrzegać jest kupowanie biletów możliwie jak najwcześniej. Wtedy mamy gwarancję zakupu taniego biletu lotniczego. Jeśli zamierzamy wybrać się w podróż w okresie, w których lotniska przeżywają największe oblężenie, czyli przed Bożym Narodzeniem albo Wielkanocą. W tak gorącym okresie musimy się liczyć ze znacznie zwiększonym popytem na bilety i, co za tym idzie, z wyższymi cenami biletów.

Bardzo podobnie będzie wyglądała sytuacja z kupnem biletu do Stanów Zjednoczonych przed 4 lipca, czy na południe Europy do znanych kurortów turystycznych w sezonie letnim. Wielu turystom wydaje się, że bezpośrednie tanie bilety lotnicze są tańsze od tych z biletów z przesiadką. Nic bardziej mylnego. Zanim zdecydujemy się na rezerwację i zakup biletów lotniczych, należy dokładnie upewnić się, czy nie ma innych dróg dotarcia do celu. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby cała podróż odbywała się pod flotą jednej linii lotniczej, dzięki czemu zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze i czas.

Ważną rolę odgrywa także godzina odlotu. Okazuje się bowiem, że najtaniej można latać rano i wieczorem, bilety na przelot w ciągu dnia bardzo często są nieco droższe. Warto jest również kupować od razu bilety w dwie strony, opłata za nie będzie niższa, niż koszty zakupu biletów oddzielnie. Tanie bilety lotnicze można zdobyć u źródła, czyli na stronach internetowych przewoźników lotniczych. Wprawdzie zostaje doliczona dodatkowo opłata za internetową operację bankową, ale cena biletu będzie niższa od prowizji, jaką doliczają sobie pośrednicy.

Poszukiwanie tanich biletów lotniczych i promocji przynosi ze sobą wiele korzyści. Zainteresowani mogą również sprawdzić ceny biletów w liniach lotniczych kraju, do którego planują swoją podróż. Często zdarza się, że linie lotnicze mają tańsze połączenia z miastami polskimi, niż nasi krajowi przewoźnicy. Przeszukując internet w poszukiwaniu promocji i tanich biletów lotniczych należy uzbroić się w cierpliwość i warto regularnie sprawdzać oferty stron linii lotniczych. Pamiętajmy, że tanie bilety, nie koniecznie są domeną tanich przewoźników. Warto sprawdzać też ofertę regularnych linii lotniczych oraz rozważyć rejs z przesiadką.