Niebanalny Sylwester w Europie

Sylwester w EuropiePrzed nami ostatni miesiąc tego roku. Jeśli nie zaplanowaliśmy jego ostatniej nocy, czyli Sylwestrowej zabawy, to w wielu miejscach może się okazać, że jest już za późno na rezerwację. Jeżeli właśnie w tym momencie nabraliśmy ochoty by na ten czas wyjechać gdzieś dalej, to jest to ostatni moment na wybór i zarezerwowanie sobie miejsca. Raczej przeciętny Kowalski może już zapomnieć o przywitaniu Nowego Roku w ciepłych krajach pod palmami, bo o atrakcyjny cenowo w tamtych kierunkach wyjazd i na z konieczności powiązane z podróżą samolotem tanie bilety lotnicze, liczyć raczej już nie może. Mamy za to ostatni dzwonek by spróbować szczęścia i ponosząc nieduży wkład finansowy sylwestrowego wypadu, wybrać się do bliskich i równie atrakcyjnych, europejskich państw.

Sylwester na Łotwie

Nieszablonowym miejscem i mocno jeszcze przez nas niedocenionym jest Ryga. W tej mieszającej się gotykiem i secesją łotewskiej stolicy, wprost tętni życie. W sylwestrową noc będzie można przetańczyć na ryskiej starówce w przytulnych restauracjach. W bajkowo przysypanym śniegiem centrum miasta odbywać się będzie impreza przy muzyce na żywo. Pobliskie Jarmalii proponuje z kolei zabawę na plaży. Oczywiście do Rygi możemy w 10 godzin dojechać samochodem, alternatywą są też serwowane z Warszawy przez linie lotnicze Air Baltic bezpośrednie loty samolotem.

Sylwester w Serbii

Do Serbii z Polski jest dość daleko. Dojazd samochodem zabiera ponad 20 godzin. Do serbskiej stolicy kursują z polskich autobusy i pociągi, z przesiadką w Budapeszcie. Z Warszawy na belgradzki międzynarodowy port lotniczy latają Polskie Linie Lotnicze LOT. Nie jest jednak łatwo na tej trasie o tanie bilety lotnicze. Pełen dobrych klubów Belgrad jest świetnym pomysłem na sylwestrową noc, bowiem możemy sobie zafundować, prawdziwie imprezową rundkę po belgradzkich przybytkach, w których każdy znajdzie swoje ulubione klimaty. Miasto tej nocy będzie wprost tętniło muzyką, od gatunku techno po pop. Jeśli zaplanujemy tu pobyt dłuższy niż dwa dni, warto poznać belgradzką fortecę, muzea i cerkwie. Miasto nie jest drogie, jeśli chodzi o noclegi.

Sylwester we Włoszech

Jeśli narty są naszym żywiołem, na sylwestrowy wyjazd świetnie się nadaje z niedużą i nawet niedrogą stacją narciarską, nowoczesny włoski ośrodek, Montecampione. W tym malowniczym zakątku działa 40 km znakomitych tras. Mnóstwo atrakcji mają tu również osoby w ogóle nie jeżdżące na nartach. W tym mało znanym ośrodku, świetnie wyposażone w obiekty hotele, wręcz prześcigają się w dostarczeniu turystom atrakcji. Decydując się na sylwestrową noc w Montecampione balować będziemy w hotelach, licznych dyskotekach i klubach. Włoska miejscowość jest też rajem dla zakupoholików. W jej pobliżu znajduje się ogromne centrum outletowe z markową odzieżą, Franciacorta Outlett Village. Miejscowość leży ok. 60 km od mediolańskiego portu lotniczego. Tanie bilety lotnicze do Mediolanu oferują z Polski tanie linie lotnicze Wizz Air.