Nowe Airbusy w EasyJet

Istniejące od 1995 roku linie EasyJet są jedną z najtańszych linii lotniczych, główny powodem jest fakt, że jego samoloty lądują na lotniskach głównych miast, ale także na tych mniejszych, mniej uczęszczanych lotniskach. Dla pasażerów ważna jest również możliwość jaką stwarza ten przewoźnika, mianowicie bez problemu można wybrać lot wcześniejszym samolotem np. wtedy gdy zbyt wcześnie przybyliśmy się na lotnisko (oczywiście tylko wtedy, gdy będą dostępne miejsca) lub lotu kolejnym lotem, gdy niestety spóźniony pasażer nie zdążył na swój lot (w tym przypadku pobierana jest dodatkowa opłata). Dzięki tym wszystkim zaletom EasyJet przeciętnie sprzedaje aż 85 procent miejsc na pokładach swoich maszyn.

EasyJet airbus

Skoro już o maszynach linii EasyJet jest mowa, warto wspomnieć, że flota tego taniego przewoźnika jest jedną z najmłodszych na świecie, średnia wieku to 3,3 lata, tym samym plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o emisję zanieczyszczeń i hałasu. Flota składa się z ponad 190 maszyn typu Airbus A320, A319, A321 i Boeing 737. Siatka połączeń linii EasyJet jest elastyczna i dopasowywana sezonowo do potrzeb klientów. Obecnie przewoźnik obsługuje ponad 450 tras pomiędzy 113 lotniskami Europy, północnej Afryki i na Bliskim Wschodzie.

Najnowsze wieści donoszą, że już w przyszłym roku linie EasyJet dokonają zakupu za miliard dolarów. Brytyjskie tanie linie lotnicze podpisały umowę z producentem samolotów firmą Airbus na kwotę 1,1 miliarda dolarów dotyczącą kupna 15 nowych Airbusów A320. Umowa na 15 wąskokadłubowych maszyn A320 została już podpisana. Zawiera ona opcję na kolejne 33 samoloty tego typu.

Nowe maszyny A320 ( warto zauważyć, że są to maszyny najczęściej spotykane na światowym niebie) mają trafić do eksploatacji w latach 2012-2014. Obecnie linie lotnicze EasyJet eksploatuje 180 samolotów typu A320 a także kilka Boeingów 737-700.

Bardzo prawdopodobne, że jeden z nowych samolotów trafi na lotnisko w Krakowie, skąd maszyny tego przewoźnika latają do Belfastu, Bristolu, Dortmundu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu i Paryża.